Атлетик и Малага на крачка от четвъртфиналите на Копа дел Рей

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
21:56, 6 яну 2015, Автор: , Преглеждания:38

Атлетик Билбао

Атлетик Билбао гледа смело към четвъртфиналите за Купата на Краля на Испания, след като постигна победа с 4:2 при гостуването си на Селта Виго в първа осминафинална среща.

Атлетик поведе в резултата в 5-та минута, когато Адурис центрира от фаул в наказателното поле, където на втора греда Микел Сан Хосе засече топката с глава и я изпрати във вратата на Бланко. Селта успя да изравни резултата в 11-та минута след попадение на Алекс Лопес.

Баските отново излязоха напред след гол на Адурис в 15-та минута. Десет след почивката Чарлс изравни за галисийците за втори път. След нова грешка в отбраната на Селта Маркел Сусаета се възползва от открилата се възможност пред него и вкара за 3:2. Малко преди края гостите получиха дузпа, която Адурис превърна в гол за 4-2.

В другия осминафинален сблъсък от днес Малага се наложи с 2-0 като домакин на Леванте и също изглежда близо до четвъртфиналите. Аньор откри резултата в 16-ата минута, а Рикардо Орта бе точен в 78-ата за 2-0.