Тренто на полуфинал за Купата след феноменален обрат

22:50, 6 яну 2015, Автор: , Преглеждания:121

Тренто

Воденият от Радостин Стойчев тим на Тренто се класира изключително драматично за полуфиналите в турнира за Купата на Италия, след като победи Пиаченца с 3-2 (24-26; 19-25; 37-35; 25-21; 16-14) гейма като домакин в най-интересния четвъртфинален сблъсък.

Ключов за успеха на домакините се оказа третия гейм, в който те изоставаха почти през цялото време, а накрая гостите дори имаха преднина от 24-22, но пропиляха няколко мачбола и Тренто стигна до пълен обрат.

Страхотен двубой за победителите изигра капитанът Матей Казийски, който закова цели 27 точки – 25 в атака при ефективност от 52% и два блока. Още 30 заби младокът Филипо Ланца. За гостите неостаряващият Христо Златанов реализира 30 пункта – 29 в нападение при успеваемост от 57% и два аса.

В полуфиналите Тренто ще се изправи срещу Перуджа, който отнесе с 3-0 гейма като домакин тима на Верона.

Модена победи Равена с 3-0 у дома в друг четвъртфинален сблъсък. За гостите две точки като резерва отбеляза Жани Желязков.

В полуфиналите Модена ще спори с тима на Мачерата, който надви с 3-0 Латина. За гостите Тодор Скримов отбеляза две точки, въпреки че се появи на терена сам в първата част.