Интер изпусна Юве в Торино

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
00:00, 7 яну 2015, Автор: , Преглеждания:61

Мауро Икарди

Отборите на Ювентус и Интер завършиха наравно 1-1 в супердербито на 17-ия кръг на Серия А, играно на „Ювентус Стейдиъм“ в Торино.

Домакините стартираха перфектно срещата и откриха резултата още в петата минута. Карлос Тевес беше намерен в непосредствена близост пред вратата от Артуро Видал и не сгреши в завършващия удар – 1-0. В 25-ата Видал можеше да се запише сред голмайсторите. Чилиецът стреля мощно от разстояние ниско по земята, но Ханданович спаси.

В 33-ата минута Видал отново се озова на удобна позиция и стреля, но стражът на Интер отново беше на висота. Само минута по-късно Пол Погба се измъкна от отбраната на Интер и се озова очи в очи с Ханданович, но с поредна изумителна изява вратарят на „нерадзурите“ отново спаси мрежата си от попадение.

През втората част „бианконерите“ намалиха значително темпото и логично бяха наказани от съперника си. В 64-ата минута Мауро Икарди получи чудесен извеждащ пас по земя от Фреди Гуарин и с елегантен изстрел по диагонала преодоля Джиджи Буфон – 1-1. Пет по-късно Андреа Пирло шутира опасно от фаул, но Ханданович изби в корнер.

В 81-ата минута Лихтщайнер загуби топката в центъра на терена, след което дебютантът за Интер Лукас Подолски напредна вляво и центрира прекрасно към Икарди, но нападателят не улучи вратата от три метра. Секунди по-късно отново Икарди обстрелва вратата на Буфон, но вратарят на домакините реагира страхотно и изби в корнер. В 86-ата минута Ковачич удари съперник и получи директен червен картон, но въпреки числения си превес Юве не успя да стигне до победата.

След това реми „старата госпожа“ остава начело в класирането с 40 точки, но на една пред втория Рома. Интер е едва 11-и с 22 пункта.