Девойките с великолепен обрат срещу Австрия на старта на квалификациите

18:24, 8 яну 2015, Автор: , Преглеждания:271

България

Националният отбор на България за девойки старша възраст започна с драматична победа квалификациите за Световното първенство през 2015 година.

В мач от група Е нашите момичета надделяха с 3-2 (15-25; 25-27; 25-23; 29-27; 15-8) гейма над тима на Австрия в чешкия град Тишнов.

В първата част волейболистките на Петър Дочев бяха тотално надиграни от съперника си и загубиха тежко с 15-25. Във втората част „лъвиците“ дръпнаха с 16-9, но позволиха обрат в края и паднаха с 25-27.

В третия гейм България показа характер и намали пасива си след 25-23. Четвъртата част изглеждаше загубена, след като нашите изостанаха убедително, но силни финални минути и успех с 29-27 прати мача в тайбрек.

Той започна с аванс от 6-0 за волейболистките ни, които до края не изпуснаха инициативата и стигнаха до победата след 15-8.

Гергана Димитрова изигра с 32 точки за „лъвиците“, а Мирослава Паскова закова още 16.

В 19:00 часа е срещата между домакините от Чехия и Дания.

Утре, отново от 16:00 часа, България излиза срещу тима на Дания.