Барса разцепи Елче и мисли за четвъртфиналите

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
01:17, 9 яну 2015, Автор: , Преглеждания:41

Неймар

Отборът на Барселона на практика си осигури място в четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля на Испания, след като смаза с 5-0 тима на Елче на „Камп Ноу“ в първи осминафинален сблъсък.

Каталунците бяха „кротки“ в първия половин час и се отличиха с шут на Меси, спасен от Титон и пропуск на Неймар очи в очи с полския страж. В 35-ата минута крепостта на гостите най-накрая рухна. Многоходова коминация изведе Луис Суарес в наказателното поле, а той веднага подаде вляво към Неймар, който без проблеми реализира за 1-0.

Малко по-късно Суарес се промъкна в типичния си стил между няколко бранители и хладнокръвно преодоля Титон. В 43-ата минута гол на Меси беше отменен заради засада, а в самия край на полувремето Енцо Роко повали Неймар в наказателното поле и Меси беше точен от бялата точка за класическото 3:0.

В 56-ата минута великолепен пас на Меси остави Жорди Алба на чиста позиция и испанският национал не сбърка. 4 минути по-късно Неймар проби отляво и с помощта на лек рикошет прати кълбото за пети път във вратата на Елче.

По този начин Барса гледа смело към четвъртфиналите, където очаква победител от мадридското дерби между Атлетико и Реал. Вчера „дюшекчиите“ спечелиха първия рунд на „Калдерон“ с 2-0.