Мечтан дебют за Алън Пардю в Палас след успех над Тотнъм

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
21:26, 10 яну 2015, Автор: , Преглеждания:118

Дуайт Гейл

Алън Пардю дебютира по най-добрия начин начело на Кристъл Палас, след като новият му отбор се наложи с 2-1 над Тотнъм в „лондонското“ дерби на 21-ия кръг на Висшата лига.

През първото полувреме положенията за гол бях кът, а най-добрият шанс се откри пред „орлите“ в 35-ата минута. Джеймс МакАртър изведе Глен Мъри сам срещу Юго Йори, но френският страж показа класа и спаси, избивайки в корнер.

Четири минути след почивката „шпорите“ поведоха в резултата, след като вездесъщият Хари Кейн се разписа с изстрел по земя от границата на наказателното поле. В средата на втората част домакините получиха много спорна дузпа, след като реферът видя нарушение на Стамбули срещу Ледли. Дуайт Гейл бе точен от бялата точка за 1-1.

Десет минути преди края на мача Джейсън Пънчън получи хубаво подаване от Вилфред Заха и с прекрасен изстрел прати кълбото в долния ляв ъгъл на Йори – 2-1. В последните секунди Етиен Капу бе близо до изравнителен гол след далечен изстрел, но Сперони спаси и запази аванса на „орлите“.

След този успех Палас имат 20 точки и изскочиха до 15-о място в класирането, докато Тотнъм е пети с 34.