Рома и Лацио си размениха по едно полувреме за зрелищно 2:2

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
18:06, 11 яну 2015, Автор: , Преглеждания:36

Рома и Лацио

Отборите на Рома и Лацио завършиха наравно 2-2 в голямото дерби на Рим. Срещата бе от 18-ия кръг на Серия А и се игра на „Стадио Олимпико“ във Вечния град.

През първото полувреме „орлите“ бяха много по-добрият отбор и логично се прибраха в съблекалнята с аванс от два гола. В 25-ата минута Фелипе Андерсон даде магически пас към Стефано Маури, а капитанът на символичните гостите засече топката от въздуха за 1-0. Четири по-късно бразиелцът Андерсон показа за пореден път класата си, вкарвайки красиво попадение с далечен шут, намирайки долния ляв ъгъл на де Санктис.

Втората част започна отлично за „вълците“, които намалиха пасива си след гол на Франческо Тоти. „Принца на Рим“ засече отличен пас на появилия си на почивката Кевин Строотман. В 52-ат минута Хуан Итурбе отправи снаряд към вратата на Лацио, но Маркети изби в корнер. В 59-ата Стефано Маури можеше да върне предимството от два гола на гостите, но стреля в лявата греда на де Санктис. Малко след това Кандрева шутира опасно от фаул, но вратарят на домакините спаси.

В 64-ата минута Рома успя да изравни, след като Холебас центрира прекрасно от левия фланг към Франческо Тоти, а ветеранът направи странична ножица от малък ъгъл, за да доведе нещата до 2-2. В 89-ата минута Мирослав Клозе можеше да донесе радост на „орлите“, но от няколко метра не съумя да преодолее де Санктис.

След това реми Рома остава на второ място с 40 точки, с колкото е и лидерът Ювентус, но „старата госпожа“ има мач по-малко. Лацио е на трета позиция с 31 пункта.

Аталанта – Киево 1-1

Фиорентина – Палермо 4-3

Сампдория – Емполи 1-0

Верона – Парма 3-1

Каляри – Чезена 2-1