„Светците“ превзеха „Олд Трафорд“ след 27-годишна пауза

20:11, 11 яну 2015, Автор: , Преглеждания:36

Манчестър Юнайтед

Отборът на Саутхемптън спечели първа победа като гост на Манчестър Юнайтед в ерата на „Висшата лига“, след като надделя с минималното 1-0 на „Олд Трафорд“ в последната среща от 21-ия кръг.

Двубоят в „Театъра на мечтите“ бе един от най-скучните от началото на сезона, а едва след гола на „светците“ домакините стигнаха до нещо по-опасно пред Фрейзър Форстър. Резервата Душан Тадич даде преднина на гостите, след като в 69-ата минута подаде към Грациано Поле, но италианецът улучи страничния стълб. Кълбото, обаче, попадна отново в Тадич, който с елегантен изстрел по земя намери мрежата на де Хея.

„Червените дяволи“ се опитаха да отговорят бързо, но Хуан Мата нямаше ден, след като направи три пропуска в рамките на седем минути. Първи в 78-ата испанецът получи златна възможност, след като Форстър изби лошо топката, но от шест метра Мата стреля в аут. Малко след това ибериецът засече неточно центриране на Блинд от левия фланг. В 84-ата Мата отново не намери целта, след като шутира встрани от вратата след подаване на Валенсия.

След този успех, който е първи за Саутхемптън на „Олд Трафорд“ от 1988-а година насам, момчетата на Роналд Куман са трети в класирането с 39 точки, докато Юнайтед е четвърти с 37.