България завърши 2:2 с Дания в първата си евроквалификация по футзал

Публикувано в: Футзал
19:26, 15 яну 2015, Автор: , Преглеждания:52

България

Националният отбор на България по футзал стартира с равенство в квалификациите за ЕВРО 2016. Българите завършиха 2:2 с тима на Дания в мач от предварителна група „А“, в която са още отборите на Гърция и Гибралтар. Турнирът се организира от УЕФА със специалното съдействие на община Благоевград, а всички мачове ще се изиграят в зала „Скаптопара“.

Двубоят започна лошо за България, след като Кевин Йоргенсен даде аванс на Дания с гол в 3-та минута. Националите реагираха веднага, като упражниха натиск и създадоха няколко голови положения. При едно от тях футболист на гостите игра с ръка в наказателното поле, но реферът Саша Томич не отсъди дузпа. Вратарят ни Исмет Хаджиев трябваше да се намеси в няколко ситуации, които отрази с вещина. Малко след началото на втората част датчаните вече водеха с 0:2, след като Джим Йенсен беше точен. Това не сломи възпитаниците на Иван Стоилов, които показаха характер и успяха да върнат едно попадение чрез Даниел Димов в 31-та минута. Шест по-късно, българите изравниха резултата. Георги Карагеоргиев подаде към Димов, който с диагонален удар прати топката в мрежата за 2:2. До края на срещата националите създадоха няколко добри положения, но вторият вратар на Дания – Нис Андерсен не допусна гол.

В другата среща от нашата група, отборът на Гърция победи с 3:0 Гибралтар.

Следващият мач на България е срещу тима на Гибралтар. Двубоят е днес от 18:30 часа отново в зала „Скаптопара“.