Фернандо Торес изригна два пъти и детронира Реал Мадрид!

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
22:58, 15 яну 2015, Автор: , Преглеждания:49

Фернандо Торес

Отборът на Реал Мадрид бе детрониран като носител на Кралската купа, след като бе елиминира от Атлетико Мадрид още в осминафиналната фаза. „Белият балет“ завърши 2-2 срещу градския си съперник на „Сантяго Бернабеу“ и след 0-2 в първия мач на „Висенте Калдерон“ напуска надпреварата.

В герой за гостите се превърна Фернандо Торес, който вкара и двете попадения. Още в първата минута „Ел Ниньо“ откри резултата, след като получи прекрасен пас в наказателното поле и с лекота разстреля Кейлор Навас. В 20-ата Серхио Рамос възстанови статуквото, след като бе точен с глава след центриране от фаул на Тони Кроос.

В първите секунди на второто полувреме Торес реализира втория си гол, след като отново бе намерен в пеналта и с изстрел от 5-6 метра успя да преодолее Навас – 2-1. В 54-ата новият стар носител на „Златната топка“ Кристиано Роналдо отбеляза дежурното си попадение, разписвайки се с глава след отлично центриране на Гарет Бейл.

До края Реал пробва да стигне поне до почетен успех, но до нов гол така и не се стигна. По този начин Атлетико ще срещне Барселона в четвъртфиналите.