Лион би лидера Кан като гост, Владо Николов с 25 точки

12:09, 17 яну 2015, Автор: , Преглеждания:48

Лион

Отборът на Лион спечели престижна победа с 3-2 (26:24, 25:20, 23:25, 21:25, 15:13) гейма като гост на лидера във Франция Кан в мач от 16-ия кръг на Лига А.

Българският диагонал Владимир Николов изигра поредния си страхотен мач и отново бе над всички с 25 точки – 24 в атака при 59% ефективност и един блок.

Либерото Владислав Иванов също игра цял двубой и записа 50% позитивно и 8% перфектно посрещане.

Туунте Ван Ланквелт добави още 18 точки за гостите, а за домакините Евууд Гоманс реализира 17.

След този успех Лион се изкачи на 5-то място във временното класиране с 27 точки, докато Кан е начело с 36.

В следващия кръг момчетата на Силвано Пранди гостуват на Нант. Мачът е в четвъртък (22 януари) от 21,00 часа.