Саутхемптън продължава да мечтае

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
21:53, 17 яну 2015, Автор: , Преглеждания:86

Саутхемптън

Отборът на Саутхемптън продължава да мечтае за място в Шампионската лига, след като надделя с 2-1 при визитата си на Нюкасъл на „Сейнт Джеймис Парк“ в късния съботен мач от 22-ия кръг на Висшата лига.

„Светците“ откриха резултата в 14-ата минута, след като Джеймс Уард-Праус даде отлично подаване към новото попълнение Елджеро Елия, а холандецът преодоля елегантно сънародника си Крул – 1-0. В 29-ата домакините изравниха след доста късметлийски гол. Защитникът на гостите Флорин Гардос се опита да избие една топка, но нацели тялото на Йоан Гуфран и кълбото се озова в мрежата – 1-1.

В 62-ата минута Елия се разписа за втори път, този път след асистенция на резервата Лонг и върна преднината на Саутхемптън. В 78-ата Грациано Пеле можеше да реши всичко с трети гол, но ударът му попадна в напречната греда. В последните секунди домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Фонте, но реферът не наду свирката.

След този успех момчетата на Роналд Куман имат 42 точки и остават на трето място в класирането, докато Нюкасъл е 11-и с 27 пункта.