ПСЖ с първа победа в Лига 1 през 2015-а

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
16:53, 18 яну 2015, Автор: , Преглеждания:26

Пари Сен Жермен

Отборът на Пари Сен Жермен сложи край на серията си от три мача без победа в Лига 1, след като надигра трудно с 4-2 тима на Евиан на „Парк де Пренс“ в ранния неделен мач от 21-ия кръг.

Двубоят започна кошмарно за домакините, след като още в 14-ата минута Барбоса даде аванс на гостите, възползвайки се от асистенция на Томасон. До почивката, обаче, шампионите направиха пълен обрат след попадения на Давид Луис (30) и Марко Верати (38).

Играчите на Евиан не се предадоха въпреки изоставането си и в 63-ата минута изравниха за 2-2 след автогол на Грегъри Ван дер Вийл. В 74-ата ПСЖ поведе за втори път, след като Хавиер Пасторе бе точен от около точката на дузпата, засичайки прекрасно подаване на Лукас Моура. В последните секунди Единсон Кавани оформи крайното 4-2, вкарвайки на празна врата след асистенция на Ибрахимович.

След този успех, който е първи за шампионите през 2015-а, ПСЖ има 41 точки и се изкачи на трето място в класирането, на четири пункта от лидера Лион. Евиан е 18-и с 20 точки.