Барса отново смачка Елче, този път с 6:0

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
20:55, 24 яну 2015, Автор: , Преглеждания:35

Меси и Пике

Отборът на Барселона разгроми Елче с 6-0 като гост в среща от 20-ия кръг на Примера дивисион и по този начин регистрира трета поредна победа. Интересното е, че през този месец каталунците отстраниха Елче в турнира за Купата на Краля след два успеха с общ резултат 9-0.

Резултатът  на „Мануел Мартинес Валеро“ бе открит в 35-ата минута, когато Лионел Меси изпълни бързо пряк свободен удар, без да изчака защитата на домакините да се подреди, подавайки към Жерард Пике. Защитникът овладя на гърди и елегантно отбеляза за 1-0.

Десет минути след почивката каталунците получиха дузпа след фаул на Пелегрин срещу Неймар. Меси бе точен от бялата точка за 2-0. В 57-ата минута Фажир получи втори жълт картон за грубо нарушение и домакините останаха с 10 души.

В 69-ата минута Неймар отбеляза красиво попадение след пас на Меси. Бразилецът насочи неспасяемо топката към далечния ъгъл. Стотина секунди по-късно Неймар вкара втория си гол в двубоя след нова асистенция на Лео. Двамата си направиха двойно подаване, като бразилецът стреля атрактивно от въздуха за 4-0.

В 88-ата минута Меси се разписа за втори път, след като отправи точен диагонален изстрел по земя. В последните секунди гостите организираха добра контра, при която Неймар проби вдясно, след което подаде към Педро, който реализира на празна врата за 6-0.

След тази победа Барса има 47 точки и отново е на един пункт от лидера Реал Мадрид, но има и мач повече. Елче е 16-и със 17 точки.