Изключително срамни поражения за Челси и Манчестър Сити във ФА Къп

19:09, 24 яну 2015, Автор: , Преглеждания:86

Брадфорд елиминира Челси

Отборът на Челси отпадна срамно от ФА Къп, след като допусна поражение с 2-4 срещу третодивизионния Брадфорд и то насред своя „Стамфорд Бридж“.

Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Гари Кейхил бе точен след асистенция на Оскар. В 38-ата минута Рамирес се възползва от пас на Мохамед Сала и удвои преднината на лондончани. Малко преди края гостите върнаха интригата с попадение на Джонатан Стед.

След почивката момчетата на Жозе Моуриньо изиграха едно от най-срамните полувремена в клубната история на Челси, допускайки цели три гола. В 75-ата минута Фелипе Мораиш възстанови статуквото, а седем по-късно Халидей даде шокираща преднина на Брадфорд – 3-2. В последните секунди на добавеното време Йейтс направи позора на домакините още по-голям, оформяйки крайното 4-2.

Шампионът Манчестър Сити също напусна срамно надпреварата, губейки с 0-2 като домакин срещу члена на Чемпиъншип – Мидълзбро. Бамфорд даде преднина на гостите в 53-ата минута, а в добавеното време Кике напълно изпразни „Етихад Стейдиъм“, вкарвайки второто попадение за Боро.