Арсенал преодоля 4-ия кръг на ФА Къп след голово шоу

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:58, 25 яну 2015, Автор: , Преглеждания:31

Арсенал

Отборът на Арсенал се класира за осминафиналите на ФА Къп, след като постигна безпроблемна победа с 3-2 при визитата си на Брайтън в среща от четвъртия кръг.

„Топчиите“ откриха резултата още във втората минута, след като Тио Уолкът получи подаване от Калъм Чеймбърс и с техничен изстрел оплете топката в мрежата на Стокдейл. В 24-ата Месут Йозил се възползва от пас на Томаш Росицки и с удар по земя удвои преднината на гостите.

Малко след почивката домакините върнаха интригата в двубоя, след като О’Грейди се разписа с точен изстрел от 12 метра. В 59-ата Арсенал върна преднината си от две попадения след гол на Росицки, който оползотвори добра асистенция на Жиру. В 75-ата минута Балдок бе изведен сам срещу Шчесни и с елегантен шут оформи крайното 2-3.