Волфсбург смаза Байерн, Дост и Де Бройне съсипаха Нойер

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
23:29, 30 яну 2015, Автор: , Преглеждания:45

Бас Дост

Отборът на Волфсбург нанесе първа загуба на Байерн в Бундеслигата, след като смачка баварците с 4-1 на „Фолскваген Арена“ в първия мач при подновяването на втория полусезон в Бундеслигата.

Преди първия съдийски сигнал футболистите и на двата тима почетоха паметта на халфа на Волфсбург Жуниор Маланда, който наскоро загина в автомобилна катастрофа.

Срещата започна мечтано за „вълците“, след като още в четвъртата минута Бас Дост се възползва от отличен пас на Кевин Де Бройне и с елегантен изстрел разстреля Мануел Нойер. Баварците отговориха с шут от фаул на Бастиан Швайнщайгер, но Диего Беналио спаси без проблеми.

Постепенно натискът на гостите намаля и домакините дори имаха шанс за втори гол, но направиха няколко пропуска. В последните секунди на първото полувреме, обаче, Дост реализира много красиво попадение, след като стреля по страхотен начин от дъгата на пеналта, препарирайки Нойер – 2-0.

Осем минути след почивката Максимилиан Арнолд даде прекрасен извеждащ пас към Де Бройне, който показа хладнокръвие и елиминира Нойер с удар в долния ляв ъгъл – 3-0. Само 120 секунди по-късно Хуан Бернат намали пасива на Байерн, след като се възползва от грешка на Налдо и наказа Беналио от няколко метра.

В 71-ата минута Ариен Робен шутира опасно от фаул, но вратарят на Волфсбург изби в корнер. Само две след това домакините решиха всичко, след като Арнолд се отличи с нова чудесна асистенция към Де Бройне, който финтира Данте и от малък ъгъл реализира за крайното 4-1.

След този успех „вълците“ имат 37 точки и се бетонираха на второ място, докато Байерн е лидер с 45.