Австралия триумфира с Купата на Азия

Публикувано в: Футбол Свят
14:43, 31 яну 2015, Автор: , Преглеждания:45

Австралия

Отборът на Австралия спечели за първи път в историята си Купата на Азия, след като победи Южна Корея с 2:1 след продължения на финала в Сидни.

Така „кенгурутата“ стават първият отбор в света, ставал шампион на два континента. Те са били четири пъти и континентални шампиони в зона Океания.

Масимо Лонго изправи зрителите на стадион „Австралия“ на крака в последната минута на първото полувреме. В първата минута на добавеното време обаче Сон върна надеждите на корейците. Австралийците нанесоха удара си отново в най-удобния момент – в последната минута на първото продължение след гол на Троизи.

Така купата бе спечелена от домакините. За тима на Южна Корея пък дългото очакване продължава – за последно отборът стана шампион през 1960 г.