Австрийски гранд нанесе първа загуба на ЦСКА

Публикувано в: Избрано, Футбол България, ЦСКА
17:29, 31 яну 2015, Автор: , Преглеждания:24

Неманя Милисавлевич

Отборът на ЦСКА допусна първа загуба по време на лагера си в Турция, след като отстъпи с 1-2 пред австрийския гранд Рапид Виена. До днес момчетата на Стойчо Младенов бяха със стопроцентов актив в контролите – три победи от три изиграни срещи.

Рапид поведе в резултата след само девет минути игра, след като Алер овладя кълбото след центриране в наказателното поле и останал очи в очи с Дивиш реализира за 1-0. В 14-ата лидерът в А група бе близо до изравняването, но изстрелът на Маркиньос от статично положение срещна гредата. В 27-ата минута ЦСКА отново бе близо до гол. Хубав пас на Бъркляча изведе Борис Галчев сам срещу вратаря, но стражът на Рапид се намеси и спаси. В 37-ата Тони Силва навлезе в пеналтерията на съперника и намери Неманя Милисавлевич, който от близка дистанция изравни с глава за 1:1.

В 64-ата Марин Оршулич получи втори жълт картон и бе изгонен от игра, но според уговорката между двата тима, Пламен Крачунов се появи в игра и зае мястото на отстранения футболист. Тринадесет минути по-късно с червен картон бе декориран и Стефан Николич, който влезе грубо в краката на противников футболист. Неговото място на терена пък бе заето от Петър Витанов.

В 82-ата минута „червените“ пропиляха отличен шанс и да стигнат до победата. Триково изпълнение на статично положение остави Жуан Фелипе очи в очи с вратаря, но бразилският халф на ЦСКА не успя да намери очертанията на вратата. Само две по-късно българският тим бе и наказан за пропуските си. Доминик Щаркл намери един от ъглите зад вратаря Анатоли Господинов и донесе победата на Рапид.

Съставът на ЦСКА: Дивиш (46-Господинов), Попов (57-Причиненко), Василев, Оршулич (65- Крачунов), Кукоч, Галчев (46-Жуан Фелипе), Маркиньос (86-Чапаев), Тони Силва (Иван Стоянов), Бъркляча (46-Съндей), Милисавлевич (65-Фортес), Йоахим (46-Николич, 77-Витанов)