Реал Мадрид срази Реал Сосиедад, Бензема с гениален гол

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
18:52, 31 яну 2015, Автор: , Преглеждания:71

Реал Мадрид

Отборът на Реал Мадрид регистрира четвърта поредна победа в Примера дивисион, след като се наложи с 4-1 над Реал Сосиедад на „Сантяго Бернабеу“ в двубой от 21-ия кръг. По този начин момчетата на Карло Анчелоти взе реванш от баските за загубата с 2-4 на „Аноета“ в началото на сезона.

Срещата започна шокиращо за домакините, след като още в първата минута Ариц Елустондо откри резултата за баските, засичайки с глава центриране от корнер на Рубен Пардо. Още в третата „белият балет“, който игра без наказания Кристиано Роналдо, възстанови равенството, след като нисичкият Хамес Родригес бе точен с глава след центриране от левия фланг на Марсело.

В 37-ата минута европейският шампион направи пълен обрат, след като Серхио Рамос направи успешна добавка от няколко метра след хубаво спасяване на Рули, който отрази шут на Бензема. Само три по-късно „лос меренгес“ се отчетоха с перфектна контра, при която Карим Бензема проби отлично вляво, подаде към Хамес, но Гарет Бейл взе топката от краката на колумибиеца и се отличи с фрапантен пропуск от 6-7 метра.

Седем минути след почивката Бензема направи отлично двойно с Бейл и получи кълбото на десетина метра от вратата, за да отбележи с елегантен изстрел за 3-1. В 76-ата Бензема реализира един от головете на сезона, след като се разписа със страхотен фалцов удар от границата на наказателното поле, пращайки топката в горния ляв ъгъл на Рули. В 82-ата Бейл се откъсна очи в очи с вратаря на Сосиедад, но стреля в тялото му, правейки нов пропуск.

След този успех Реал Мадрид има 51 точки и дръпна с 4 пред втория Барселона. Баските са 11-и с 22 пункта.