Арсенал изнесе футболна лекция на Вила

17:23, 1 фев 2015, Автор: , Преглеждания:87

Оливие Жиру

Отборът на Арсенал записа трета поредна победа във Висшата лига, след като срази Астън Вила с 5-0 на „Емирейтс“ в ранния неделен двубой от 23-ия кръг.

Домакините откриха резултата още в осмата минута след светкавична контра. Месут Йозил с гениално докосване изведе Оливие Жиру сам срещу Гузън, а френският нападател с технично копване отбеляза за 1-0. В 26-ата Санти Касорла можеше да изравни след страхотен изстрел от границата на пеналта, но топката намери десния страничен стълб. Малко преди почивката „виланите“ създадоха първия си шанс за гол. Андреас Вайман засече с глава центриране на Карлес Хил, но Оспина спаси.

Десет минути след почивката „артилеристите“ организираха чудесна контра, при която Уолкът намери Жиру, а французинът изведе Йозил в чиста позиция. Германецът стреля диагонално по земя и прати топката в долния ляв ъгъл – 2-0. В 63-ата Уолкът получи отличен пас от Касорла и с много красив изстрел доведе нещата до 3-0.

В средата на второто полувреме Жиру стреля с глава след центриране на Касорла, но кълбото кацна на напречната греда. В 75-ата резервата Акпом бе съборен от вратаря Гузан в наказателното поле и реферът даде дузпа. Касорла стреля силно в ръцете на американския страж, но въпреки намесата на Гузан, топката влетя в мрежата – 4-0. В последните секунди младият защитник Ектор Бейерин оформи крайното 5-0 след чудесен изстрел извън пеналта.

След този успех Арсенал се завърна на пето място с актив от 42 точки. Вила е 16-а позиция с 22 пункта.