Байерн отново сбърка, Волфсбург не се възползва

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
23:08, 3 фев 2015, Автор: , Преглеждания:26

Ариен Робен

Отборът на Байерн Мюнхен записа втори пореден мач без победа в Бундеслигата, след като завърши наравно 1-1 срещу Шалке при домакинството си на „Алианц Арена“ в среща от 19-яи кръг.

Двубоят се разви кошмарно за баварците, след като още в 17-ата минута Жером Боатенг получи червен картон. Защитникът събори Сидни Сам в наказателното поле и реферът го прати под душовете. Ерик-Максим Чупо-Мотинг стреля от бялата точка, но Мануел Нойер спаси.

В средата на второто полувреме домакините поведоха в резултата, след като Ариен Робен засече с глава центриране от корнер на Чаби Алонсо. Само четири минути по-късно „кралскосините“ възстановиха ремито. Сам изпълни ъглов удар от левия фланг и Бенедикт Хьоведес се извиси над защитата на съперника и с чудесен изстрел с глави не остави шанс на Нойер – 1-1.

Волфсбург не се възползва от грешката на Байерн, след като приключи при 1-1 като гост на Айнтрахт Франкфурт. Щефан Айгнер даде преднина на домакините в 58-ата минута, но „вълците“ взеха точка след изравнително попадение на Кевин де Бройне в 88-ата минута.

След тези мачове Байерн има 46 точки и остава на осем пред втория Волфсбург.

Хановер и Майнц също завършиха при 1-1, а Борусия Мьонхенгладбах надделя с 1-0 като домакин на Фрайбург.