Силен Владо Николов с 24 точки, Лион удари шампиона Тур

16:48, 6 фев 2015, Автор: , Преглеждания:40
Снимка:lnv.fr

„Българският“ Лион продължава с победния си ход през втория полусезон в Лига А, след като постигна страхотен успех над шампиона Тур с 3:2 (21:25, 25:15, 17:25, 25:17, 15:12) гейма.

Владо Николов изигра пореден много силен мач за своите и стана топреализатор за драматичната победа, след като наниза страхотните 24 точки – 16 в атака при 47% ефективност, 5 аса и 3 блокади.

Либерото Владислав Иванов също се представи на ниво, като отчете 63% позитивно и 23% перфектно посрещане.

„Лион няма спирка“ пък бе коментарът на френските медии относно поредния успех на тима, като волейболистите на Лион продължават победния си ход във втория полусезон на шампионата, отбелязвайки пета поредна победа. В тази серия съставът от Лион успя да надвие едни от най-силните тимове, както и изкова победа над лидера Кан.

Този успех изкачи Владо Николов и компания на трето място в класирането с актив от 35 пункта, като по този начин изпревари Тулуза на Мирослав Градинаров, които се смъкнаха на четвърта позиция.

В следващия кръг Лион е домакин на Нарбон, а мачът е на 14 февруари от 20:00 часа.