ЦСКА победи чехи в голов спектакъл

Публикувано в: Избрано, Футбол България, ЦСКА
19:31, 6 фев 2015, Автор: , Преглеждания:32

Луис Соарес

Отборът на ЦСКА продължава с добрите резултати в зимната си подготовка. В нова жертва на „червените“ се превърна предпоследният в чешкия шампионат Слован Либерец. „Червените“ надделяха в зрелищен голов екшън с 3:2, съобщава Гонг.

Луис Соарес Платини, Денис Причиненко и Борис Галчев отбелязаха попаденията за успеха на тима на Стойчо Младенов. Столичани обърнаха развоя на двубоя от 0:1 до 3:1 и в крайна сметка се поздравиха с успех, макар да допуснаха още един гол.

Мачът започна с по-активна игра на ЦСКА, като в началото над всички беше Орелиен Жоаким. Люксембургският нападател пропиля две положения, като едното от тях беше сам срещу вратаря на чехите Коларж.

Подобна възможност се откри и пред Платини, но и той не успя да преодолее стража на Либерец, останал очи в очи с него. Впоследствие темпото на двубоя се поуспокои, но развръзката се отложи за края на полувремето.

В 42-та минута чехите поведоха. Тогава фрапантна грешка в защита на „червените“ позволи на трима играчи на Слован да се озоват срещу само един играч, те комбинираха и позволиха на Мустафа Н’Диайе да се разпише с прецизен удар, оставил без шансове Якуб Дивиш.

Но отговорът на ЦСКА не закъсня. Малко след това Апостол Попов не успя да се разпише, но в последната минута на първата част това стори Платини. Завърналият се от Купата на Африканските нации играч беше изведен на десния фланг след страхотно подаване през трима играчи на Жоаким, той финтира един защитник и с прецизен удар в долния десен ъгъл препарира вратаря Коларж за 1:1.

Втората част започна с натиск на Слован. Чехите имаха поне четири шанса да подновят преднината си, но ги пропиляха. Освен това, те плетяха страхотни комбинации, но нямаха шанс пред вратата на сънародника си Дивиш.

И тъкмо като изглеждаше, че играчите на Либерец ще отбележат, те получиха две попадения набързо. В 66-та минута опасен удар на Иван Стоянов беше избит в корнер. От ъгловия удар Борис Галчев центрира страхотно, а Денис Причиненко с летящ плонж заби топката в мрежата за 2:1.

Още в следващата атака интригата около резултата на практика приключи. Жоаким проби по фланга, върна топката към непокрития на дузпата Галчев и халфът с плътен удар не сбърка за 3:1.

До края на мача чехите бяха малко по-активният отбор и все пак направиха загубата си малко по-почетна. В 76-та минута те получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле, Дъглас Джика стреля перфектно и не остави шансове на Дивиш за 2:3.

В крайна сметка повече попадения в този мач не паднаха и така ЦСКА се поздрави с пореден успех по времена зимната си подготовка на турска земя.