Блестящ Хари Кейн постави Арсенал на колене в битката за Лондон

16:43, 7 фев 2015, Автор: , Преглеждания:159

Хари Кейн

Отборът на Тотнъм спечели изключително важна победа в битката си за място в Шампионската лига, след като надделя с 2-1 над Арсенал в голямото дерби на 24-ия кръг на Висшата лига.

Още в петата минута на двубоя Хари Кейн стреля опасно по диагонала, но Давид Оспина изби с върха на пръстите си в корнер. В 11-ата „артилеристите“ поведоха при първата си сериозна атака. Дани Уелбек проби по десния фланг, подаде към Оливие Жиру, а французинът отклони за Месут Йозил. Германският национал показа класа и с едно докосване реализира от няколко метра за 1-0.

В 14-ата минута Дани Роуз отправи силен изстрел, но Оспина отново бе на мястото си. В средата на първото полувреме Роуз имаше нова възможност за удар, но не улучи рамките на вратата. В 30-ата минута Райън Мейсън шутира извън наказателното поле, но Оспина отново успя да избие кълбото в корнер.

11 минути след почивката „шпорите“ заслужено изравниха резултата. След центриране от корнер Давид Оспина не се намеси по най-добрия начин и топката попадна в Кейн на задната греда, а нападателят се разписа безпроблемно за 1-1. В 61-ата Дани Уелбек стреля много опасно, но Юго Йори изби. Малко след това Набил Бенталеб шутира към вратата на гостите, а Оспина спаси неуверено, но Кейн бе в засада при добавката.

Срещата отиваше към равенство, но в 86-ата минута отново блесна талантът на Хари Кейн. Набил Бенталеб центрира отлично от левия фланг и Кейн с блестящ удар с глава препарира Оспина за крайното 2-1.

След този успех Тотнъм вече има 43 точки и временно се изкачи на четвърто място в класирането, докато Арсенал е шести с 42.