Германска доминация на спринта в Нове Место

Публикувано в: Биатлон, Зимни
17:41, 7 фев 2015, Автор: , Преглеждания:53

Лаура Далмайер

Лаура Далмайер спечели спринта на 7,5 километра от Световната купа по биатлон за жени в чешкия зимен център. Нове Место

Германката направи две чисти стрелби и финишира с време 21:33.4 минути, а нейната сънародничка Франциска Хилдебранд изостана на една секунда и оформи двойния подиум за Бундестима.

На почетната стълбичка се качи и чехкинята Вероника Виткова, която сгреши само в първата стрелба и изостана на 13.9 секунди от времето на Далмайер.

Даря Домрачьова се нареди на четвърта позиция с изоставане от 23 секунди при две грешки в стрелбата и доближи на 33 точки от лдерката в Световната купа Кайса Мекерейнен. Финландката определено нямаше ден, след като сгреши веднъж в първата стрелба и два пъти във втората, а след това финишира седма на 30.5 секунди от Далмайер.

Най-доброто класиране за България е 53-ото място на Емилия Йорданова, която изостана с 2:28.2 минути при една грешка във втората стрелба. Десислава Стоянова финишира на 60-а позиция, докато Дафинка Коева зае последното 84-о място в спринта в Нове Место.