Челси с нова голяма крачка към титлата в Англия

19:19, 7 фев 2015, Автор: , Преглеждания:39

Челси

Отборът на Челси направи нова крачка към титлата във Висшата лига, след като надделя с 2-1 като гост на Астън Вила в двубой от 24-ия кръг, игран на „Вила Парк“ в Бирмингам.

Още в осмата минута гостите излязоха напред в резултата. Оскар проби по десния фланг, след което върна към Вилиан на границата на наказателното поле. Последният изведе веднага Азар, който стреля в далечни ъгъл за 1-0. Малко след почивката Окоре засече отблизо с глава центриране на Хил и равенството бе възстановено. В 66-ата минута. Аспиликуета проби отляво, Окоре не успя да изчисти в наказателното поле, топката стигна до Иванович, който със страхотен удар с левия крак вкара втори гол за гостите

Шампионът Манчестър Сити почти сдаде титлата, след като едва се добра до 1-1 срещу Хъл Сити на „Етихад“. Дейвид Мейлър даде преднина на „тигрите“ в 35-ата минута, а в последните секунди на мача Джеймс Милнър спаси „гражданите“ от домакинско поражение.

След тези срещи Челси има 56 точки и вече има преднина от седем пункта пред Сити.