Рома и Наполи с важни три точки

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
17:59, 8 фев 2015, Автор: , Преглеждания:20

Рома

Отборът на Рома сложи край на черната си серия в Серия А, след като надделя с 2-1 при визитата си на Каляри в среща от 22-ия кръг.

„Вълците“ поведоха в 37-ата минута, в която 18-годишният талант Давиде Верде даде прекрасен пас към Адем Ляич, който от няколко метра разстреля Бъркич – 1-0. Пет минути преди края Верде се отличи с втора асистенция, центрирайки към Леандро Паредес, а юношата на Бока Хуниорс се разписа с прекрасен изстрел от границата на наказателното поле. В последните секунди М’Поку бе точен с глава след центриране от левия фланг и вкара почетния гол за домакините.

Наполи също записа лесен успех, след като надигра с 3-1 като домакин тима на Удинезе. Дрийс Мертенс и Маноло Габиадини дадоха преднина от два гола на „небесносините“ още до средата на първото полувреме. В 27-ата Сирил Тере намали пасива на „фриуланите“, но именно той си вкара автогол в 59-ата, за да реши изхода на сблъсъка.

След тези мачове Рома остава на второ място с 46 точки, на седем от лидера Ювентус. Наполи е трети с 42 пункта.

Емполи – Чезена 2-0

Сампдория – Сасуоло 1-1