10 от Гинган отказаха Бербатов и Монако от Шампионската лига

Публикувано в: Българи в чужбина, Франция, Футбол Свят
17:05, 8 фев 2015, Автор: , Преглеждания:41

Димитър Бербатов

Отборът на Монако почти загуби шансове за класиране в Шампионската лига през следващия сезон, след като падна с 0-1 при визитата си на Гинган в среща от 24-ия кръг на Лига 1.

Цял двубой за „монегаските“ изигра българският нападател Димитър Бербатов. Домакините дори играха 70 минути с човек по-малко, след като в 22-ата Диало получи директен червен картон.

Въпреки числено намаления си състав, Гинган откри резултата малко след почивката, а точен бе Левек. Три минути преди края на срещата Бербатов намери отлично Курзава, но бранителят не успя да се разпише. В последните секунди Мартиал пробва да изравни, но Льосъл спаси.

След тази загуба Монако остава на пето място с 40 точки, на цели седем от топ 3. Гинган вече има 32 пункта и се изкачи на десета позиция.