Ливърпул би Тотнъм в голово шоу, Супер Марио се отпуши!

00:02, 11 фев 2015, Автор: , Преглеждания:53

Марио Балотели

Отборът на Ливърпул запази шансове за класиране в Шампионската лига, след като спечели драматично с 3-2 над Тотнъм на „Анфийлд Роуд“ в дербито на 25-ия кръг на Висшата лига.

Домакините започнаха по-активно срещата и в осмата минута Даниел Стъридж се откъсна в чиста позиция, но шутът му бе много слаб и намери ръцете на Юго Йори. Пет по-късно отново Стъридж получи шанс да се разпише, но изстрелът му с левия крак бе отразен от стража на лондончани. В 15-ата минута Лазар Маркович даде преднина на „червените“ след удар по земя по диагонала, намирайки долния ляв ъгъл – 1-0.

„Шпорите“ възстановиха равенството при първата си удобна възможност. Ерик Ламели намери Хари Кейн, който финтира защитник на „мърсисайдци“ и с шут от десетина метра преодоля Симон Миньоле – 1-1. В последните секунди на първото полувреме грешка в отбраната на гостите даде шанс на Дани Стъридж да вкара гениален гол с петичка, но кълбото нацели левия стълб на Йори.

Седем минути след почивката Стъридж проби добре в наказателното поле на Тотнъм, където бе препънат от Дани Роуз  и Фил Дауд посочи бялата точка. Стивън Джерард не сбърка и отново изведе Ливърпул напред – 2-1. Гостите веднага отговориха на предизвикателството с топовен изстрел на Ерик Ламела, но Миньоле показа класа и с една ръка изби в корнер.

В 61-ата минута „шпорите“ стигнаха до ново изравняване. Кристиан Ериксен стреля от фаул, Миньоле отрази топката, която попадна в Хари Кейн. Нападателят бе в засада, но страничният рефер не вдигна флага. Последва подаване към Муса Дембеле, който от 3 метра засече за 2-2.

В 83-ата минута „червените“ стигнаха до победното попадение. Резервата Адам Лалана бе изведен вдясно и подаде успоредно към Марио Балотели и италианецът вкара от границата на малкия пеналт – 3-2. По този начин Супер Марио реализира първия си гол в елита на Англия.

След този успех Ливърпул има 42 точки, но остава на седма позиция, докато Тотнъм се смъкна на шесто място с 43.