Байерн накара Хамбургер да брои до осем

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
18:37, 14 фев 2015, Автор: , Преглеждания:29

Байерн

Отборът на Байерн размаза с 8-0 тима на Хамбургер в среща от 21-ия кръг на Първа Бундеслига, играна на „Алианц Арена“ в Мюнхен.

Томас Мюлер даде начало на головата фиеста в средата на първото полувреме, след като бе точен от бялата точка. Само 120 секунди по-късно Мюлер бе близо до второ попадение, но Дробни спаси изстрела му. Топката се озова в Марио Гьоце, който намери мрежата – 2-0. В 36-ата минута Ариен Робен реализира много красив гол с далечен шут.

Малко след почивката отново Робен бе в прегръдките на своите съотборници, а в 55-ата и Мюлер се разписа за втори път за 5-0. Само секунди след това Роберт Левандовски реализира за 6-0 след асистенция на Мюлер. В средата на втората част резервата Франк Рибери също се записа сред голмайсторите, а две минути преди края Гьоце отбеляза хубав гол с диагонален изстрел.

С този успех Байерн увеличи актива си на 52 точки и запазва преднината си от осем пункта пред Волфсбург. „Вълците“ направиха изключително шо и надделяха зрелищно с 5-4 като гости на Байер Леверкузен.