Оливие Жиру прати Арсенал на четвъртфинал във ФА Къп

19:55, 15 фев 2015, Автор: , Преглеждания:64

Арсенал

Отборът на Арсенал се класира за четвъртфиналите на ФА Къп, след като надделя с 2-0 над Мидълзбро в среща от осминафиналите, играна на „Емирейтс“.

Домакините решиха всичко с два бързи гола през първото полувреме. В 27-ата минута Киърън Гибс бе намерен по отличен начин на левия фланг и почти от аутлинитяа подаде за Оливие Жиру, който засече от пет метра за 1-0.

Само 120 секунди по-късно „топчиите“ удвоиха аванса си. Алексис Санчес изпълни заучено ъглов удар към предната греда, където Жиру с много красив изстрел от въздуха прати кълбото в мрежата за 2-0.

В последните секунди на срещата Кике можеше да намали пасива на Боро, но Кике нямаше късмет, след като ударът му с глава намери дясната греда на Войчех Шчесни.