Тошко Скримов и Латина изпуснаха Верона в петгеймова драма

01:10, 15 фев 2015, Автор: , Преглеждания:39

Todor_Skrimov_2014_15_latina_top-volley.it
Тодор Скримов и Латина допуснаха изключително драматична загуба в мач от 19-ия кръг на италианското първенство, след като имаха аванс от 2:0 гейма, но изпуснаха крайния успех като домакини на Верона с 2:3 (25:21, 25:23, 22:25, 38:36, 11:15) гейма в много драматичен двубой, продължил 2 часа и 31 минути.

Тошко Скримов игра стабилно и записа 7 точки – 6 в атака при 32% и 1 ас. Той отчете и 58% позитивно и 48% перфектно посрещане.

Топреализатор на мача стана сръбският национал Саша Старович, който закова страхотните 27 пункта – 24 в атака при 46% успеваемост, 2 аса и 1 блокада, но и те не бяха достатъчни, за да донесат успеха на неговия тим.

За Верона американският национал Тейлър Сандър бе над всички и наниза 23 точки – 17 в нападение при ефективност от 43%, 2 блокади и 4 аса.

Така Латина е на шеста позиция в класирането с актив от 31 точки, а Верона заема четвърто място с 35 пункта, но преди изиграването на останалите срещи от кръга.