Без много напъване Реал взе своето в Германия

Публикувано в: Германия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:52, 18 фев 2015, Автор: , Преглеждания:60

Кристиано Роналдо

Отборът на Реал Мадрид направи решителна крачка към четвъртфиналите в Шампионската лига, след като надигра с 2-0 тима на Шалке на неговия „Фелтинс Арена“ в първи осминафинален двубой.

Първите двайсетина минути на двубоя минаха доста спокойно и без опасности пред двете врати. В 26-ата „белият балет“ откри резултата при първия си шанс. Даниел Карвахал центрира отлично от десния фланг и Кристиано Роналдо отклони топката с глава за 1-0. В 31-ата минута Карим Бензема можеше да удвои, след като бе изведен очи в очи с младия вратар на домакините Веленройтер, но не съумя да го преодолее.

През второто полувреме „кралскосините“ бяха много вдъхновени и започнаха силно, а в 74-ата минута само късметът не им позволи да изравнят. Дебютантът Плате стреля силно от дистанция, но топката нацели гредата, а след това Учида не успя да направи добра добавка и Касияс хвана кълбото. Четири по-късно Реал уби интригата в сблъсъка, след като Марсело реализира красиво попадение с шут от около 20 метра.

Реваншът на „Сантяго Бернабеу“ ще се проведе след три седмици.