Волфсбург и Евертън докосват осминафиналите в Лига Европа

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Лига Европа, Русия, Футбол Свят, Холандия
22:00, 19 фев 2015, Автор: , Преглеждания:42

Бас Дост

Отборът на Волфсбург взе добра преднина от 2-0 срещу Спортинг Лисабон след първия мач от 1/16-финалите на Лига Европа, игран на „Фолксваген Арена“.

И двете попадения за домакините бяха дело на намиращия се в страхотна форма Бас Дост. Холандският нападател се разписа в първите секунди на втората част и в 63-ата минута.

Евертън надви Йънг Бойс с 4-1 като гост. Швейцарците откриха резултата още в десетата минута чрез Гийом Оаро, но до 28-ата „карамелите“ направиха пълен обрат. Първо Ромелу Лукаку изравни в 24-ата, а четири минути по-късно Шеймъс Коулмън изведе гостите напред. В 39-ата Лукаку реши почти всичко, вкарвайки трети гол за англичаните. В 58-ата белгийският таран оформи своя хеттрик и подпечата класирането на тима си за осминафиналите.

В друг мач Брюж надигра с 3-1 като гост тима на Олборг и вече мисли за осминафиналите. Белгийците решиха всичко още през първото полувреме, когато Уларе (25) и Рафаелов (29) отбелязаха две бързи попадения. В 61-ата Петерсен си вкара автогол за 3-0, а в 71-ата Хелениус реализира почетния гол за домакините от дузпа.

Украинският Днипро взе надеждна преднина с 2-0 срещу Олимпиакос. И двата гола за домакините паднаха след почивката и бяха дело на Канкава (50) и Ротан (64).

Зенит надделя с 1-0 като гост на ПСВ и също изглежда близо до осминафиналите. Единственото попадение за питерци бе дело на Хълк, който бе точен в 65-ата минута.