Порто стигна само до равенство в Базел

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:12, 19 фев 2015, Автор: , Преглеждания:36

Базел

Португалският гранд Порто изтръгна 1:1 при гостуването си на Базел в първи 1/8-финал от Шампионската лига.

Попадението за швейцарците отбеляза 20-годишният парагваец Дерлис Гонзалес в 11-ата минута, като се възползва от грешка в отбраната на Порто. Това на практика беше единственото чисто положение за домакините през първите 45 минути.

Отбраната на Базел все пак капитулира в началото на втората част. След изпълнен от Тейо корнер, Майкон стреля, вратарят Вацлик спаси, а след това Касемиро вкара топката в мрежата, но попадението беше отменено от рефера Марк Клатенбърг поради засада.

Все пак португалците стигнаха до изравнителен гол в 78-ата минута, когато получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле на бранителя на Базел Валтер Самуел, който до този момент се справяше отлично, като не позволи на звездага на гостите Джаксън Мартинес да блесне. Данило не сгреши и отбеляза така ценният гол за гостите.

С равенството Порто остава непобеден в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като постигна четири победи и две равенства в предварителна група Н. Реваншът е след три седмици на „До Драгао“.