Рома се изложи и в Лига Европа, Наполи смаза Трабзонспор

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Лига Европа, Турция, Футбол Свят, Холандия
21:58, 19 фев 2015, Автор: , Преглеждания:50

Жервиньо

Отборът на Рома продължава с колебливото си представяне и в Лига Европа, след като завърши наравно 1-1 срещу Фейенорд в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа, игран на „Олимпико“.

Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме, след като Жервиньо получи прекрасен пас в наказателното поле и от няколко метра реализира за 1-0. Десет минути след почивката холандците възстановиха равенството. Йенс Тоорнстра стреля с глава в напречната греда, след което Казим-Ричардс направи добавка от близка дистанция за 1-1.

Друг италиански отбор – Наполи, взе комфортна преднина срещу Трабзонспор, след като надигра турците с 4-0 като гост.

Резултатът бе открит още в шестата минута от Енрике. Защитникът се разписа след изпълнение на корнер, вкарвайки с глава. В 20-ата Маноло Габиадини достави перфектна топка за Гонсало Игуаин, а „деветката“ не сбърка от чиста позиция – 2-0. Седем минути по-късно и Габиадиани записа името си сред голмайсторите, възползвайки се от подаване на Дрийс Мертенс. В последните секунди Дуван Сапата отбеляза четвъртия гол за „небесносините“.

Третият италиански тим, който имаше ранен мач – Торино, завърши при 1-1 срещу Атлетик Билбао.

Уилямс даде преднина на баските още в деветата минута, но Макси Лопес изравни за „биковете“ в 18-ата. Отново аржентинският нападател се разписа за домакините три минути преди почивката за 2-1, но Карлос Гурпеги доведе нещата до 2-2 с гол в 73-ата.