Публикувано в: Баскетбол, България, Избрано
18:43, 19 фев 2015, Автор: , Преглеждания:59
Ямбол

снимка: botevgrad.com

Отборът на Ямбол детронира носителя на трофея в турнира за Купата на България – Левски, след като надви „сините“ със 75-70 във втория четвъртфинален сблъсък в Плевен.

Момчетата на Константин Папазов започнаха силно мача, но през втория период Ямбол обърна нещата в своя полза. Второто полувреме бе доста оспорвано, но в края на четвъртата част тимът на Юли Радинов взе превъзходството и спечели двубоя.

Тейлър Лейзър се превърна в истински герой като бе най-резултатен за победителите с 32 точки. Мартин Дурчев също игра много силно и записа 18 точки и 6 борби.

За Левски Алекс Симеонов бе най-резултатен с 27 точки, а 17 реализира капитанът Павел Иванов. Димитър Ангелов доабви 12 точки и 10 борби.

Утре от 16:30 часа Ямбол ще играе на полуфинал с Лукойл Академик, който по-рано победи Берое с 92-68.