Халкбанк разби Бешикташ, Златан Йорданов най-добър за Гюмюшане

16:18, 21 фев 2015, Автор: , Преглеждания:58

Халкбанк

Отборът на Халкбанк постигна 18-а поредна победа в турското волейболно първенство, след като надигра категорично с 3-0 (25-20; 25-19; 27-25) гейма като гост тима на Бешикташ.

Българският национал Цветан Соколов получи почивка днес и не игра за шампионите от Анкара. Най-резултатен за гостите бе Османи Хуанторена, който заби 12 точки. С 10 приключи Михал Кубяк, а другият поляк Марчин Можджонек добави 8.

В друг мач от днес Гюмюшане Торул Генчлик надделя с 3-2 гейма като домакин над Инегьол. Златан Йорданов бе най-резултатен за победителите с 22 точки – 19 в атака при ефективност от 54% и три блокади. Младен Младенов се появи като резерва в първата част и игра и във втората, но се отчете със само един пункт.

След днешната си победа Халкбанк има 53 точки и заема твърдо първата позиция в класирането, докато Торул Генчлик е на 11-а позиция с 10 пункта.

В следващия кръг Соколов и компания приемат именно тима на Йорданов и Младенов. Двубоят е на 28 февруари.