Ливърпул с ценна победа на „Сейнт Мери’с“

21:53, 22 фев 2015, Автор: , Преглеждания:23

Ливърпул

Отборът на Ливърпул спечели дербито на 26-ия кръг на Висшата лига, след като се наложи с 2-0 при визитата си на Саутхемптън на стадион „Сейнт Мерис“.

„Мърсисайдци“ откриха резултата още в третата минута след страхотен гол на Фелипе Коутиньо. Бразиелцът получи топката на 27-28 метра от вратата и с великолепен шут прати кълбото в горния десен ъгъл на „светците“.

Груба грешка на Мат Таргет в 73-ата минута подари второ попадение за гостите. Младият ляв бек не можа да изчисти топката и тя попадна в Рахийм Стърлинг, който не сбърка – 2-0.

Ливърпул вече има 45 точки и се доближи само на 1 от петия в класирането Саутхемптън.

По-ранните мачове днес завършиха при един и същ резултат – 2-2. Тотнъм навакса пасив от 0-2 срещу Уест Хем, за да измъкне точка на своя „Уайт Харт Лейн“. Евертън и Лестър си разделиха по точка, след като вкараха четири попадения на „Гудисън Парк“.