Черно море е новият носител на Купата!

Публикувано в: Баскетбол, България, Избрано
17:48, 22 фев 2015, Автор: , Преглеждания:32

Черно море

Отборът на Черно море Порт Варна е новият носител на Купата на България! Във финалния двубой „моряците“ надиграха сочения за фаворит Лукойл Академик със 72-69 и заслужено се поздравиха с трофея.

През почти цялото първо полувреме играта вървеше кош за кош и отборите бяха равностойни. Единствено след средата на втората част Лукойл успя да направи серия от 9-1 и дръпна с 8 точки напред,, но точно преди почивката варненци намалиха до 3 и се доближиха до съперника.

Лукойл поведе с 6 точки в третата част след тройка на Дий Браун, но Черно море отговори със серия от 11-2 и на свой ред взе аванс от 3 точки. Тази разлика се запази и до края на третата част, а в първите две минути и половина на четвъртата никой не можа да отбележи. Първи го направи Веско Веселинов, но веднага след това Станимир Маринов вкара важна тройка.

Две минути преди края Алексиев пропусна, но Славейков се оказа на точното място и отбеляза след борба в нападение. След това обаче Дий Браун бе фаулиран и той изравни от наказателната линия. След него и Пупович повтори упражнението и пак даде аванс на черноморци, а след това Лукойл сбъркаха. Славейков бе фаулиран и вкара само веднъж, като това доведе до преднина от 3 точки при 28.8 секунди до края. В атаката за Лукойл Дий Браун подаде грешен пас и топката отиде в аут, а след това Асен Великов вкара два наказателни удара и до голяма степен реши двубоя. След това Смит бе точен с два фаула, а варненци за малко да си изпуснат топката. За техен късмет стана спорна, а тя бе тяхно притежание. След това Великов отново отбеляза два наказателни удара и черноморци вече започнаха да ликуват.

Най-резултатен за победителите стана Милян Пупович с 20 точки, а с по 8 се отчетоха Пламен Алексиев, Станимир Маринов и Асен Великов.

С 14 точки, 9 асистенции, но и 7 грешки за Лукойл завърши Дий Браун, а Тери Смит добави 13 точки.

Това е първи трофей за Черно море след пауза от 15 години, като през 2000 година отново бе спечелена Купата на страната. Лукойл от друга страна не показа нищо в мача и по никакъв начин не защити претенциите си.

източник: BGBasket.com