Победа и загуба за Братоев и Градинаров във Франция

13:13, 23 фев 2015, Автор: , Преглеждания:40

00525516
Валентин Братоев и неговият тим Ажаксио постигнаха чиста победа в мач от 21-ия кръг на френския шампионат, след като надиграха при гостуването си Нарбон с 3:0 (28:26, 25:18, 25:18) гейма.

Вальо Братоев изигра силен мач и завърши втори по резултатност с 15 точки – 14 в атака при успеваемост от 74% и 1 блокада. Той записа и 57% позитивно и 43% перфектно посрещане.

Със сладък драматичен успех над лидера пък не успяха да се поздравят Мирослав Градинаров и Тулуза, които отстъпиха пред Кан с 2:3 (21:25, 25:18, 21:25, 28:26, 8:15) гейма в страхотна драма, която продължи 2 часа и 28 минути.

Миро Градинаров се представи отлично и стана втори по резултатност, след като заби 18 пункта – 17 в нападение при 59% ефективност и 1 блокада. Националът отчете и 64% позитивно и 29% перфектно посрещане.

След изиграването на срещите от кръга, Ажаксио е на седмо място в класирането, а Тулуза заема шеста позиция, като и двата тима имат еднакъв актив от 35 точки.

В следващия кръг Братоев и компания са домакини на Градинаров и съотборниците му, като по този начин двубоят ще се превърне в „българско“ дерби. Мачът е на 27 февруари от 21:00 часа.