Борусия загуби на „Ювентус Стейдиъм“, но вкара ценен гол

Публикувано в: Германия, Избрано, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:57, 24 фев 2015, Автор: , Преглеждания:34

Алваро Мората

Отборът на Ювентус взе минимална преднина от 2-1 срещу Борусия Дортмунд след първия осминафинален мач от Шампионската лига между двата тима, игран на „Ювентус Стейдиъм“ в Торино. Реваншът е след три седмици на „Сигнал-Идуна-Парк“.

„Старата госпожа“ откри резултата в 13-ата минута след светкавична контраатака, започната от Карлос Тевес. Той намери Алваро Мората, който напредна в наказателното поле, стреля, вратарят Вайденфелер не реагира уверено, от което се възползва Тевес, който откри от близка дистанция.

Допуснатият гол обаче не прекърши духа на германците, които продължиха да играят активно. Грешка на Джорджо Киелини, който се подхлъзна, позволи на Борусия да изравни. Марко Ройс се възползва от подаръка и опъна мрежата зад Буфон.

Две минути преди почивкаа Юве стигна до нов гол след контраатака. Пол Погба напредна отляво на вратата и намери абсолютно непокрития Алваро Мората, който без никакви проблеми направи 2:1.

В 73-ата минута Чиро Имобиле получи поредната доза освирквания от трибуните след нов удар към вратата на Ювентус. Четвърт час преди края Имобиле отстъпи мястото си на Якуб Блашчиковски.

В 76-ата минута Карлос Тевес отправи бомбен удар, но този път Вайденфелер беше стабилен и боксира. Десет минути преди края Джорджо Киелини получи травма след сблъсък във въздуха с Хумелс, но не се стигна до принудителната му смяна.

В 85-ата Роберто Перейра имаше възможност да отбележи така желания трети гол за Ювентус, но на удара му липсваше малко точност. Това беше последната интересна ситуация в двубоя на „Ювентус Стейдиъм“.