Григор Димитров с успешен старт в Акапулко

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
02:13, 25 фев 2015, Автор: , Преглеждания:108

Григор Димитров

Григор Димитров започна с победа защитата на титлата си в Акапулко, Мексико, след като в среща от първия кръг надигра Филип Крайнович с 6-3; 5-7; 6-0.

Двубоят започна лошо за българина, след като още в първия гейм допусна пробив след двойна грешка при брейкбол. Гришо не се смути от бавния старт и до края на сета даде само два гейма на съперника си, за да спечели с 6-3.

Втората част започна с маратонски гейм, в който първата ни ракета изпусна цели десетина точки за пробив. В следващото подаване на сърбина отново имаше пропиляни брейкболи, но в петия гейм хасковлията пречупи съперника си и поведе с 3-2. Последва ребрейк, но веднага Димитров проби и дръпна с 4-3.

След това, обаче, българинът отново сервира разколебано и се стигна до четвърти пореден брейк за 4-4. Все пак, шампионът от 2014-а година взе за трети път подаването на Крайнович, след което стигна до три мачбола при 40-0. Последва необясним срив в играта на Гришо и той не само, че допусна връщане на пробива отново, но и загуби сета след 5-7.

В третия сет класата на хасковлията си каза думата и той отвя Крайнович с 6-0.

С този успех Гришо си осигури $18,020 от наградния фонд и успя да защити 45 от общо 500-те спечелени точки от титлата си през изминалия сезон.

В спор за място на четвъртфиналите Димитров ще срещне победителя от изцяло американското дерби между Доналд Йънг и преминалия през квалификациите Райън Харисън.