Динамо Москва и Зенит на осминафинал в Лига Европа

Публикувано в: Лига Европа, Русия, Футбол Свят
21:12, 26 фев 2015, Автор: , Преглеждания:35

Хълк

Отборите на Динамо Москва и Зенит се класираха за осминафиналите в Лига Европа, след като постигнаха домакински победи в реваншите от 1/16-финалите.

Динамо надигра Андерлехт с 3-1 и продължава напред след нулево реми в Белгия. Гостите започнаха по-добре двубоя и поведоха в 28-ата минута след попадение на Александър Митрович. Само секунди след почивката Алексей Козлов изравни резултата и даде начало на обрата за руснаците. В 63-ата минута Александър Кокорин пропусна дузпа, но при добавката Артур Юсупов прати топката в мрежата на Силвио Прото. В последните секунди Кевин Курани завърши перфектна контра на Динамо за крайното 3-1.

Зенит срази с 3-0 тима на ПСВ Айндховен и продължава към осминафиналите с общ резултат от 4-0. Саломон Рондон откри резултата в 28-ата минута, а малко след началото на второто полувреме Хълк удвои аванса на тима си. В средата на втората част Рондон се разписа за втори път и оформи класическия успех на „питерци“.