Нефтохимик нанесе тежка загуба на Монтана

21:12, 26 фев 2015, Автор: , Преглеждания:79
Снимка: Спортал

Нефтохимик 2010 победи при домакинството си лидера Монтана с 3:1 (25:23, 18:25, 26:24, 25:19) гейма в среща от 17-ия кръг на Суперлигата.

Най-полезен за бургазлии бе Стоян Самунев, който заби 16 пункта – 10 в атака при 77%, 5 блокади и 1 ас. Стоян Златев пък добави още 15 точки – 10 в нападение при 42% успеваемост, 4 блокади и 1 ас за успеха.

За Монтана най-резултатен бе Явор Генов, който наниза 21 точки – 17 в атака при ефективност от 45%, 2 блокади и 2 аса. Минчо Минчев отбеляза 16 пункта, а Денис Чавдаров прибави още 14 точки.

Така Нефтохимик нанесе четвърта загуба от началото на сезона на монтанчани и спечели три важни точки, което изкачи бургазлии на второто място в таблицата. Позицията обаче е преди мача на Добруджа срещу Миньор утре, така че най-вероятно добружанци няма да допуснат изненада при домакинството си на перничани.

Въпреки загубата, Монтана запазва лидерството си в класирането с актив от 37 точки.