ЦСКА смачка Пирин в напрегнат мач, Добруджа с бърза победа срещу Миньор

20:18, 27 фев 2015, Автор: , Преглеждания:60
Снимка: Спортал

ЦСКА записа чиста победа при гостуването си на Пирин с 3:0 (25:20, 26:24, 25:14) гейма в мач от 17-ия кръг на Суперлигата.

За втора поредна година сблъсъкът между двата отбора не мина без грозни сцени и напрежение. При резултат от 1:0 гейма и 25:24 за „червените“, домакините оспориха точката, а Благовест Катранджиев бутна и каза нещо на Георги Сеганов, който избухна и премина в полето на съперника, за да потърси саморазправа.

Главният съдия Петър Харизанов привика разпределителя Сеганов и му показа жълт и червен картон (което значи отстраняване до края на гейма), а само червен картон получи Катранджиев, но без отстраняване, въпреки че той предизвика грозната сцена. И тъй като за червения картон за домакините, се добавя и точка към актива на гостите, геймът приключи с 26:24 в тяхна полза. Това обаче двамата съдии и техническият щаб го проумяха след около 10-15 минути, в което напрежението все повече се покачваше.

В началото на третия гейм бе отстранен и друг играч на ЦСКА – Яни Георгиев, тъй като при размяната на полетата отново имало реплики и това не останало незабелязано от съдиите, но от кого от двата тима, така и не стана ясно.

Най-резултатен за победата бе Георги Сеганов, който реализира 10 точки – 3 атаки, 5 аса, 2 блокади, 100% успеваемост.

За Пирин най-полезен бе Йордан Желязков с 11 пункта при 55% ефективност.

В друга среща от кръга, Добруджа постигна бърз успех като домакин на Миньор с 3:0 (25:14, 25:19, 25:12) гейма.

По този начин ЦСКА се изкачи на четвърто място в класирането с актив от 32 точки, а Добруджа се изравни с лидера Монтана, като и двата тима имат 37 пункта.