Челси грабна Купата на Лигата за пети път!

19:57, 1 мар 2015, Автор: , Преглеждания:41

Джон Тери

Отборът на Челси спечели за пети път в своята история Купата на Лигата на Англия, след като във финала на „Уембли“ надигра с 2-0 тима на Тотнъм. По този начин „сините“ взеха реванш от „шпорите“ за загубата с 3-5 в началото на 2015-а година.

Срещата започна по-добре за Тотнъм, но в 11-ата минута шансът обърна гръб на момчетата на Маурисио Почетино. Кристиан Ериксен стреля красиво от фаул, но кълбото попадна в напречната греда.

В края на първото полувреме възпитаниците на Жозе Моуриньо поведоха в резултата, след като при изпълнение на корнер се получи разбъркване, а Курт Зума отклони за Джон Тери, който вкара за 1-0.

Десетина минути след почивката „лъвовете“ удвоиха преднината си. Диего Коща получи кълбото вляво, напредна добре и опита изненадващ изстрел от малък ъгъл, а топката рикошира в Кайл Уокър и изненада Юго Йори – 2-0.

По този начин „сините“ грабнаха купата за пети път. Предишните пъти, когато Челси вдигна трофея бяха през 1965, 1998, 2005 и 2007.