Великолепни Атанасиевич и Перуджа разстреляха СКРА Белхатов в невероятна петгеймова битка!

00:49, 5 мар 2015, Автор: , Преглеждания:157

1454636_910488625670151_8976077014517500057_n
Отборът на Перуджа постигна много драматична победа при домакинството си на полския шампион СКРА Белхатов в първи мач от четвъртфиналите в Шампионската лига и надделя с 3:2 (25:17, 20:25, 25:23, 23:25, 16:14) гейма.

Героят, който имаше основна заслуга за ценния успех за пореден път бе сръбската звезда Александър Атанасиевич, който закова внушителните 32 точки – 29 в атака при 60% ефективност, 2 аса и 1 блокада.

Втори по резултатност, но също с ключова роля за победата стана германският национал Кристиан Фром, който пък наниза фантастичните 24 пункта – 17 в нападение при 68% успеваемост, страхотните 5 аса и 2 блокади.

За полския гранд над всички за пореден път бе героят от Световното първенство 2014 – Мариуш Влазли, който заби страхотните 23 точки – 20 в атака при ефективност от 57%, 2 аса и 1 блокада.

Аржентинският национал Факундо Конте пък прибави още 16 пункта – 14 в нападение при 54% успеваемост и 2 блокади.

Мачът-реванш е на 11 март от 19:00 часа в Полша, като се очертава отново изключителен двубой, а дали ще се стигне до „златен гейм“ и кой ще се класира за Файнъл Фор, предстои да разберем само след седмица.