Левски спечели редовния сезон при дамите, ЦСКА завърши с чиста победа

21:50, 7 мар 2015, Автор: , Преглеждания:50
Левски

снимка: Спортал

Волейболистките на Левски спечелиха редовния сезон в женското първенство след изиграването на срещите от последния кръг днес. За да постигнат това обаче, момичетата на Радослав Бакърджиев се потрудиха доста – стопиха пасив от 0:2 до 2:2 в резултата и взеха точка в дербито срещу Марица от последния кръг на сезона.

Все пак, Марица се наложи драматично над „сините“ с 3:2 (25:21, 25:21, 23:25, 26:28, 15:12) гейма. Момичетата на Иван Петков има за какво да съжаляват, след като водеха комфортно с 2:0, а в третия и четвъртия гейм имаха своите шансове, но ги пропиляха.

За Левски за пореден път се отличи Мирослава Паскова, която закова фантастичните 28 точки – 24 в атака при ефективност от 36%, 3 аса и 1 блокада, а Виктория Григорова прибави още 16 пункта.

За Марица най-полезна бе Таня Събкова, която наниза страхотните 24 точки – 18 в нападение при 49% успеваемост, 4 аса и 2 блокади, а Силвана Чаушева заби 21 точки.

По този начин Левски спечели редовния сезон с 54 пункта в актива си, а Марица остана на второ място с 52.

Полуфиналните плейофи за титлата ще се изиграят след Европейското първенство за девойки, като Левски среща Казанлък Волей, а Марица излиза срещу ЦСКА.

ЦСКА завърши с чиста победа сезона, след като надигра у дома Сливен с 3:0 (25:11, 25:23, 25:20) гейма. Така „червените“ завършват на трета позиция в таблицата с 35 точки.